PRZED NAMI KOLEJNY ROCK SZKOLNY

Cały wywiad pod linkiem:
http://dzielnica.pragapld.waw.pl/2017/11/10/przed-nami-nowy-rock-szkolny/

„– Nazwa wskazuje, że uczniowie nie znajdą w waszej pracowni muzyki klasycznej, tylko od razu uczą się gry na instrumentach typowych dla rocka…
– Tak, właśnie tak działamy. Pod płaszczykiem muzyki rockowej, kryje się ogólnie rozumiane budowanie wrażliwości i muzykalności. Z moich doświadczeń wynika, że po tę propozycję często sięga młodzież, znajdująca się trochę na uboczu grup rówieśniczych. Tu mogą udowodnić swoją wartość i nabrać pewności siebie. Może do nas przyjść każdy, nawet osoba uważająca, że nie ma słuchu. Także ci, którzy nigdy dotąd nie trzymali instrumentu w rękach, nie mieli kontaktu z graniem. Fundacja zapewnia im instrumenty, a później zwykle okazuje się, że praca i ambicja może obudzić w każdym drzemiący w nim talent. To działa i to się sprawdza. To nie są żmudne ćwiczenia w samotności, tylko praca w zespole z piosenkami, które młodzież zna i lubi. To jest ten wytrych, który otwiera każdego z nich. Istotne w naszym projekcie jest to, że młodzi ludzie bardzo szybko widzą pozytywne efekty swojej pracy. Gdy zaczynają grać razem i słyszą, że im się to udaje, doznają przypływu pozytywnej energii i zwykle „wsiąkają” w muzykę na dłużej.”

Slajd 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *