SZKOŁA ROCKA

Jak pisać PIOSENKI?

Czy udało się Wam kiedyś spróbować napisać piosenkę?
Każdy kto pisał wie, że nie jest to proste zadanie, szczególnie w języku polskim… Na szczęście Szkoła Rocka ma super nauczyciela – Wojtek Kubiak, który jest mistrzem pióra i włada słowem jak Hendrix na gitarze.

Projekt realizowany w ramach programu Kultura w sieci.Historia muzyki ROCKOWEJ w pigułce!

Tym razem przychodzimy do Was z nieco innym zagadnieniem. W kolejnych odcinkach Ola Onyszczuk opowie o historii muzyki rozrywkowej.

Projekt realizowany w ramach programu Kultura w sieci.Jak zacząć grać na gitarze ELEKTRYCZNEJ?

Przyszedł czas na gitarę elektryczną. Dzisiaj naszym mistrzem gitary będzie Piotr Sosnowski!
Swoją przygodę zaczynał od Szkoły Rocka, a dziś prowadzi zajęcia dla naszych uczniów.

Projekt realizowany w ramach programu Kultura w sieci.Jak zacząć grać na gitarze AKUSTYCZNEJ?

Tego Pana, który poprowadzi następne zajęcia nie trzeba przedstawiać. Każdy w Szkole Rocka zna Arka Krupę, bo to właśnie on jest twórcą i założycielem Fundacji Szkoły Rocka.
Już teraz macie okazję obejrzeć lekcje na gitarze akustycznej.

Projekt realizowany w ramach programu Kultura w sieci.

Jak zacząć grać na PERKUSJI?

Mieliście już okazję obejrzeć lekcje gry na gitarze basowej, którą prowadziła Marlena Rutkowska. Nasi uczniowie jednak wiedzą, że bas wraz z perkusją tworzą sekcję.
Właśnie dlatego nie mogło zabraknąć filmów Marcina Ścierańskiego dot. właśnie perkusji i perkusjonaliów!
Marcina możecie usłyszeć w zespole Kwiat Jabłoni

Projekt realizowany w ramach programu Kultura w sieci. 

Jak zacząć grę na gitarze BASOWEJ?

Jak zacząć grę na gitarze BASOWEJ? O tym opowie Marlena Rutkowska, którą zapewne kojarzycie z zespoły Zouzy 🙂
Marlena, w 3. częściach, wprowadza nas w tajniki technik grania na gitarze basowej.

Projekt realizowany w ramach programu Kultura w sieci.

#grajmywszkole Ogólnopolski Finał

Kolejny weekend…kolejny występ! Tym razem mieliśmy przyjemność wystąpić podczas ogólnopolskiego finału pilotażu Programu Czynnej Edukacji Muzycznej „Grajmy w Szkole!”
#grajmywszkole

A już w piątek zagramy 13. Koncert Finałowy! W Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2, o godz. 18.30!

#grajmywszkole

Kolejny weekend…kolejny występ! Tym razem mieliśmy przyjemność wystąpić podczas ogólnopolskiego finału pilotażu Programu Czynnej Edukacji Muzycznej "Grajmy w Szkole!"#grajmywszkoleA już w piątek zagramy 13. Koncert Finałowy! W Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2, o godz. 18.30!

Opublikowany przez Fundacja "Szkoła Rocka" Poniedziałek, 16 grudnia 2019

#grajmywszkole KONCERT W SZKOLE

Tak właśnie…
Tydzień temu zagraliśmy koncert w Szkoła Podstawowa nr 373 im. Ignacego Jana Paderewskiego, w której mieści się nasza sala prób. Pod hasłem #grajmywszkole, zaprezentowały się najmłodsze zespoły. Poniżej klip z tego wydarzenia.
A Wam co daje muzyka? 😉

PRACOWNIA MUZYCZNA W WARSZAWIE #grajmywszkole

💥 27 listopada w Pracowni Muzycznej w Szkole Podstawowej nr 373 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie odbył się koncert w ramach pilotażu programu Grajmy w szkole. Opiekunem pracowni jest Arek Krupa. Jak oni grają! Uczmy się poprzez zabawę! 💥😍🎷 #grajmywszkole #grajmywszyscyProjekt jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Polska Rada Muzyczna.Współorganizatorzy: Narodowe Forum Muzyki, Fundacja Polskiej Rady Muzycznej, Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne.#instytutmuzykiitanca #polskaradamuzyczna #wszystkogra #JMPoland #FundacjaNOK #PSEiAM Dawid Podsiadło Instytut Muzyki i Tańca Polska Rada Muzyczna Fundacja Muzyka jest dla wszystkich JM Poland Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej – PSEiAM Śpiewająca Polska Wszystko gra

Opublikowany przez Grajmy w szkole Piątek, 29 listopada 2019

13. Koncert Finałowy!

Zostało już tylko 5 dni do kolejnego koncertu finałowego Szkoły Rocka! To już trzynasta edycja! Widzimy się 20-tego grudnia w CPK przy ulicy Podskarbińskiej o godz. 18:30. Zapraszamy!!!

Koncert w Potoku

Weekend minął nam koncertowo! W sobotę graliśmy w szczytnym celu! Ruda Aid: Nira Nise, Pale Mannequin, SonicShadows, Szkoła Rocka
A już za dwa tygodnie koncert Finałowy, na którym wystąpią wszystkie nasze zespoły! Więcej szczegółów wkrótce 😀
fot. Małgorzata Gawin

Film z koncertu

Zapraszamy do obejrzenia relacji z występu, który zwieńczył dwumiesięczną pracę naszych zespołów. Projekt współfinansowany był przez Narodowe Centrum Kultury. Teraz powoli zbliżamy się do koncertu finałowego, ale zanim to nastąpi, przed nami kilka innych wydarzeń, o których będziemy na bieżąco informować.

https://www.youtube.com/watch?v=FlRyuPAwHIM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2xy-wZirULH6U0tkHdHEAUnW8GuHkyO1TDfJGwj4QOvxeaNJ6ZjN74VFo

Fotorelacja z koncertu

A oto, przed Państwem, obiecana fotorelacja z wczorajszego koncertu! Jesteśmy już na półmetku zajęć, zespoły mogły sprawdzić się z nowym repertuarem na scenie. Jutro wracamy do prób i szlifujemy materiał na kolejne koncerty!
Projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury. Kultura – interwencje.

Mały sneak peek z wczorajszego koncertu!

Mały sneak peek z wczorajszego koncertu!
Na scenie zespół o nazwie 5o’clock w piosence Locked Out Of Heaven!
Śledźcie naszego facebooka, na którym właśnie pojawiła się pełna fotorelacja z występu!
Projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury. Kultura – interwencje.

Koncert, koncert!

W dniu 19 października o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr. 373 przy ulicy Angorskiej 2, odbędzie się koncert uczestników kolejnej edycji Szkoła Rocka. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza naszych najmłodszych uczestników projektu, aby poczuli smak sceny. Projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury. Kultura – interwencje.
Zapraszamy!

Wakacyjna Szkoła Rocka! Czas odkryć kolejne karty… *werble* Od 1 lipca startujemy z Wakacyjną Szkołą Rocka!

To najlepszy czas, żeby zamiast siedzieć w domu, nauczyć się grać np. na gitarze albo perkusji i założyć swój zespół!

Więcej info na plakacie oraz na oficjalnym wydarzeniu na naszym facebook’u! 😉 Do zobaczenia!

XI Koncert Finałowy już za nami

Wielkie odliczanie wczoraj zostało zakończone!

Tak, jesteśmy już po 11-tym koncercie finałowym. Było niesamowicie!
Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli kibicować naszym muzykom!

Pełna foto i video relacja niebawem na naszym fanpage’u!
Fanpage Szkoły Rocka

XI Koncert Finałowy
No i wszystko jasne…
Tak prezentuje się, jeszcze ciepły, plakat najbliższego koncertu!
Zapraszamy! 😀
Wydarzenie na facebook’u

IMG_20181209_163627
Plakat: Marcin Błaszczak

Przygotowania
Już niedługo poznamy datę naszego Koncertu Finałowego…ale póki co trwają próby 😉
Poniżej The Black Guitars!

Spotkanie z burmistrzem
Działo się!
13.09. wzięliśmy wszystkie nasze rockowe instrumenty i wyruszyliśmy na spotkanie z Panem burmistrzem Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Poszliśmy walczyć o nową salę prób. Urośliśmy w siłach i już nie mieścimy się w dotychczasowej. Rozstawiliśmy bębny, narobiliśmy trochę hałasu, wiele dźwięków wybrzmiało z gitar…no i nawet Pan burmistrz zagrał solo na perkusji! A oprócz tego, podpisał się na naszej Gitarze Sław!
Akcja udana!

Zaraz zaczynamy!
Już za chwilę, rusza kolejna edycja zajęć Szkoły Rocka. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą grać i założyć własny zespół. Instrumenty czekają! Szkoła Rocka ul. Angorska 2.

Zaraz zaczynamy!

Już za chwilę, rusza kolejna edycja zajęć Szkoły Rocka. Zapraszamy chętnych, którzy chcą grać i założyć własny zespół. Instrumenty czekają! Szkoła Rocka ul. Angorska 2.

Opublikowany przez Fundacja "Szkoła Rocka" Piątek, 31 sierpnia 2018

Pozdrowienia od Ewy Farny
Proszę Państwa, szykujemy się powoli do następnej edycji! Specjalna zachęta dla Was ode mnie i od… Ewy Farny, z którą to zasiadamy w jury programu muzycznego Śpiewajmy razem. All Together Now.

39910942_1872425559492327_2810887998801969152_n

All Together Now
5. września startuje nowy program – All Together Now – Śpiewajmy Razem. Na wielkiej ścianie zasiądzie stu (100!) jurorów, a jednym z nich będzie nasz Ojciec Założyciel – Arkadiusz Krupa!

Spiewajmy razem. All Together Now – już od września w Polsacie!

Już we wrześniu startujemy z nowym muzycznym show POLSAT „Śpiewajmy razem. All Together Now” 🔥🎶 Takiego programu jeszcze nie było! Uczestników oceniać będzie aż 100 jurorów – ekspertów muzycznych, wokalistów oraz osobowości z wyjątkową charyzmą 🙂 Program poprowadzi artysta kabaretowy Igor Kwiatkowski✌ W roli kapitana największego panelu jurorskiego w historii telewizji zobaczymy jedną z najpopularniejszych młodych wokalistek, laureatkę wielu muzycznych nagród, zdobywczynię platynowych i złotych płyt – Ewa Farna 🎙🔥🔥To jak, śpiewamy razem?! :)#SpiewajmyRazemPolsat #AllTogetherNowPolsat

Opublikowany przez Śpiewajmy razem. All Together Now Czwartek, 9 sierpnia 2018

X Finał już nami
Odbył się nasz jubileuszowy koncert finałowy. Było jeszcze bardziej magicznie niż zwykle. Odwiedzili nas goście specjalni, na żywo i wirtualnie. Pojawili się nawet Blues Brothers, którzy wyjechali swoim bluesmobilem na salę koncertową, przywożąc nagrody dla wyróżniających się wykonawców. Były łzy szczęścia i wzruszenia. Tak wyglądał 10-ty Koncert Finałowy Fundacji „Szkoła Rocka”!

X Koncert Finałowy
No to już wszystko jasne! Widzimy się w piątek, za dwa tygodnie. Będzie nas spora gromada, przez pięć lat trochę się nazbierało. Zapraszamy!

34560798_1753909724677245_8908864324936663040_n

Pramerica Moc Działania
Dziękujemy Pramerica Moc Działania!
Szczęśliwi po koncercie, czyli chyba było fajnie… Szkoda, że nie mogliśmy być tam wszyscy…ale wieść niesie, że zagraliśmy najkrótszy koncert świata, więc musiało tak być Poza tym, były na scenie szczególne, Cudne dedykacje…

Szczęśliwi po koncercie, czyli chyba było fajnie… 😉 :DA już dzisiaj kolejny koncert, charytatywny, w Długa Fretka Cafe. Zaczynamy o 19. Gramy w szczytnej sprawie! 😉

Opublikowany przez Fundacja "Szkoła Rocka" Piątek, 23 marca 2018

Ryżyki – Run Run Run (Tokio Hotel)

Czekając na oficjalną dokumentację, fragment z naszego występu na gali Pramerica Moc Działania.Jednym, z trzech zespołów występujących na scenie, były "Ryżyki". Zagrali dwie, premierowe piosenki. Jedną z nich był cover Tokio Hotel – Run Run Run. Na scenie pojawiła się też, po raz pierwszy, wiolonczela! 😀Ps. Polecam włączyć HD 😉

Opublikowany przez Fundacja "Szkoła Rocka" Niedziela, 25 marca 2018

28828034_1681444911923727_3102327500153346837_o

Gitara z Gwiazdami
Akustyczny koncert Marka Piekarczyka. Nie zabrakło tam nas i naszej autografowej gitary. Tym razem złoty podpis do kolekcji!

26229300_1613256942075858_809611009676117317_n

WOŚP
W tym roku udało nam się dołożyć małą cegiełkę!

26678261_1607938495941036_7542531595549818419_o

IX Finał już za nami
Mała fotorelacja z koncertu!
fot. Mikołaj Studziński

Zostaliśmy finalistami
Słuchajcie, słuchajcie! Czy można wyobrazić sobie lepszy prezent pod choinkę? Do naszej sali prób wjadą nowe instrumenty. Pojawi się nowy zestaw wokalowy, instrumenty dęte, a może i podwójna stopa? A to wszystko dzięki temu, że zostaliśmy finalistami projektu „Grajmy w szkole”. Szczegóły wkrótce.

25552024_312771085881629_6175625701346415944_n

IX Koncert Finałowy
Zbliżamy się wielkimi krokami do IX Koncertu Finałowego „Szkoły Rocka” który odbędzie się 19 grudnia w Centrum Promocji Kultury ul. Podskarbińska 2. Startujemy o godz. 19! Zapraszamy, wstęp wolny!!! Tym razem pobijemy chyba rekord, jeśli chodzi o ilość młodych artystów występujących na scenie

24900210_1576228495778703_4943097744966420652_n

Wokół Stodoły 2017
Nasz Mistrz (Arek Krupa) po godzinach spędzonych z nami w studio też musi się wyżyć. Tym razem na jednej scenie z Kazikiem Staszewskim (KULT), podczas koncertu Wokół Stodoły – Wielka Muzyka z Małej Auli.

Ps. A tak było na okrągłych, 60-tych urodzinach Stodoły! Nie mogło nas zabraknąć!

Przed nami kolejny rock szkolny
Cały wywiad pod linkiem:
http://dzielnica.pragapld.waw.pl/2017/11/10/przed-nami-nowy-rock-szkolny/

„– Nazwa wskazuje, że uczniowie nie znajdą w waszej pracowni muzyki klasycznej, tylko od razu uczą się gry na instrumentach typowych dla rocka…
– Tak, właśnie tak działamy. Pod płaszczykiem muzyki rockowej, kryje się ogólnie rozumiane budowanie wrażliwości i muzykalności. Z moich doświadczeń wynika, że po tę propozycję często sięga młodzież, znajdująca się trochę na uboczu grup rówieśniczych. Tu mogą udowodnić swoją wartość i nabrać pewności siebie. Może do nas przyjść każdy, nawet osoba uważająca, że nie ma słuchu. Także ci, którzy nigdy dotąd nie trzymali instrumentu w rękach, nie mieli kontaktu z graniem. Fundacja zapewnia im instrumenty, a później zwykle okazuje się, że praca i ambicja może obudzić w każdym drzemiący w nim talent. To działa i to się sprawdza. To nie są żmudne ćwiczenia w samotności, tylko praca w zespole z piosenkami, które młodzież zna i lubi. To jest ten wytrych, który otwiera każdego z nich. Istotne w naszym projekcie jest to, że młodzi ludzie bardzo szybko widzą pozytywne efekty swojej pracy. Gdy zaczynają grać razem i słyszą, że im się to udaje, doznają przypływu pozytywnej energii i zwykle „wsiąkają” w muzykę na dłużej.”

Slajd 1

Imagine Poland 2017
„Nasi” na przesłuchaniach Imagine Poland. Szczególne słowa uznania dla Kuby Woźniaka, który po jednej próbie, swoimi gitarowobasowymi umiejętnościami uratował zespół Zuzi Bednarek, Teodora Waśkiewicza i Eryka Zduńczyka Małgorzata Gawin i Kinga Wójcik, czyli Casu et Forte pokazały się jak zwykle od najlepszej strony!

X Finałowy Koncert Szkoły Rocka

IX Finałowy Koncert Szkoły Rocka
https://www.youtube.com/watch?v=QUJoXu5V5-A

VIII Finałowy Koncert Szkoły Rocka
https://www.youtube.com/watch?v=H1dZ6FPkOiQ

Koncert Walentynkowy
https://www.youtube.com/watch?v=mDHMUh_xTrc
https://www.youtube.com/watch?v=q0NLtA8Yg9E

VII Finałowy Koncert Szkoły Rocka
W dniu 22.12.2016 odbył się kolejny, siódmy już koncert finałowy „Szkoły Rocka”. Wystąpiło na nim osiem zespołów powstałych w czasie zajęć które trwały od września do grudnia 2016r.
https://www.youtube.com/watch?v=pqU4IhtOtM4

60-cio lecie Klubu Stodoła
W dniu 22.11.16r. w auli Politechniki Warszawskiej odbyła się gala 60-cio lecia Klubu Stodoła. Wśród występujących na scenie gwiazd znalazł się również nasz zespół, który został powołany specjalnie na tę okazję. Szkoła Rocka otrzymała  zadanie, aby podtrzymywać i kultywować wsród młodzieży wartości, które przez 60 lat przyświecały ideom klubu Stodoła.
https://www.youtube.com/watch?v=_tXeUfZgrjk

Nauczyciel Muzyki 2015
Miło nam poinformować, że na gali wręczenia nagród w Konkursie „Nauczyciel Muzyki 2015”, założyciel „Szkoły Rocka” Arkadiusz Krupa otrzymał nagrodę Portalu Muzykoteka Szkolna Narodowego Instytutu Audiowizualnego za „Innowacyjne Metody Nauczania Muzyki i rozbudzanie Pasji Wsród Młodzieży”. Gratulacje!
12443393_10208982072254891_1934286333_o (1)

Fragmenty koncertu finałowego V edycji 18.12.2015
https://www.youtube.com/watch?v=pgQA1Do2Zyk
https://www.youtube.com/watch?v=k1z9-sS476I

Tak graliśmy na koncercie finałowym, kończącym edycję w czerwcu 2015 r .: 
https://www.youtube.com/watch?v=IcGs8D0qzbE

Zobacz fragment koncertu kończącego III jesienna edycję Szkoły Rocka 2014r.:
http://www.youtube.com/watch?v=0I_M2PAHA88

Zobacz podsumowanie I edycji Szkoły Rocka 2013r.:
https://www.youtube.com/watch?v=vFTIb3HZ3xc

Zapraszamy, przyłącz się do nas!

PARTNERZY:

logo CPKmuzyka_jest_dla_wszystkich-01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *